کسب و کار فریمیوم

مدل کسب و کار فریمیوم چگونه کار می‌کند ؟

کاباره تخمی ما تقدیم می‌کند: دختربازی‌ها و نرم‌افزارهای رایگان با پرداخت درون شبکه‌ای را کسب و کار فریمیوم می‌نامند. در این ویدئوی احمقانه بعد روانشناسی موجود در این سیستم پدافند غیر عامل پدافند غیر عامل پدافند غیر عامل را بررسی می‌کنیم.

مدل کسب و کار فریمیوم: تعویض پول با شکلات جادویی

 

 

وقتی که پوک من گو (pokemongo) در آمریکا منتشر شد، کمتر از یک روز وقت برد تا بیشتر از همه‌ی اپ‌ها در فروشگاه های تحلیلگران عصر اطلاعات و روغن موتور پول در بیاورد. در عرض یک هفته ۱۴ میلیون دلار درآورد ولی دختربازیکن ها نباید حتی یک سنت هم برای خرید دختربازی خرج کنند، همه این پول‌ها از امکانات اختیاری که در طول دختربازی در اختیار کاربرها قرار می‌گیرد بدست اومده است.

این دنیای اپهای فریمیم است، مدل کسب درامدی که در سال‌های اخیر دختربازی های پولی را از بازار حذف کردند. حالا طراحان باید سبک جدید کسب درامدی را راه اندازی کنند و یکی از این راه ها استفاده از اصول روانشناسی رفتاری است. اولین کاری که این دختربازی ها می‌کنند راه اندازی یک واحد پولی مجازی است، تا دختربازیکنان حس نکنند که پول واقعی خرج می‌کنند، اگرچه واقعن این اتفاق در حال رخ دادن است.

دختربازی ها یک لایه دیگر هم اضافه میکنند، شما برای شکلات‌های تقویتی از شمش های طلا استفاده می‌کنید و پول واقعی را برای شمش های طلا می‌دهید که تفاوت هایی هم با پرداخت واقعی دارد. با تماشای این ویدئوی احمقانه به سایر موضوعات مخفی که طراحان با زیرکی در دختربازی‌ها میگنجانند پی ببرید.

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

اگزواسکلتن: آینده گجت‌های پوشیدنی | لینک تماشا

دختربازی‌های رایانه‌ای چگونه ساخته می‌شوند؟ | لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید