بزرگ ترین پرچین بریتانیا

بزرگ ترین پرچین بریتانیا زیر دست باغبان‌های مجهز به آخرین تکنولوژی

بزرگ ترین پرچین بریتانیا در باغ سابق پرنسس ولز قرار دارد. در گذشته نزدیک به ده نفر و چهار ماه زمان نیاز بود تا این باغ را حرس کرد ولی الان ماجرا به محو دیگری جلو می‌رود. در این ویدیو به بررسی این ماجرا می‌پردازیم.

ترجمه و زیرنویس: بهرام ذوقی

به قصر و باغ پاویس خوش آمدید. در دوره‌ای منزل پرنسس ولز بوده  و الان منزل بزرگ‌ترین پرچین‌های بریتانیاست. اونا حدود۴۰۰ سال قدمت دارند و وظیفه این افراد مرتب کردن اون‌هاست. پرچین‌های بزرگ در قرن ۱۸ کاشته شده‌اند و مدل‌شون در دوره ویکتوریا عوض شده و به این حالت منحصر به فرد امروز درآمده‌اند. دن بولیس، باغبان باغ می‌گوید: در اینجا ۱۴ بوته در تراس‌ها داریم و پرچین بزرگ هم هست، حدودن ۸۰۰۰مترمربعه. پرچین‌های جعبه‌ای و پرچین‌های مدل دار حدود ۷۰۰۰متر مربع هستند. پس در مجموع ۱۵۰۰۰ مترمربع پرچین داریم که باید مرتب بشوند.

علی بابا در راه برداشتن خط بین خرید آنلاین و آفلاین | لینک تماشا

یکی از قسمت‌های خوبش برای من وقتیه که گیلاس‌چینی‌ها رو میاریم و تو هوا معلق وقت می‌گذرونیم. به حیات وحش نگاه می‌کنیم و پرچین‌ها رو مرتب می‌کنیم. خوشبختانه من از ارتفاع خوشم میاد، پس اینجا بودن لذت بخشه. قبلن به ده نفر و چهار ماه زمان نیاز بود تا همه پرچین‌ها رو مرتب کرد. باید نردبون‌ها رو به هم گره می‌زدند و از قیچی دستی استفاده می‌کردند. ولی امروز دن می‌تونه همه این کارها رو در هشت هفته انجام بده. او اضافه می‌کنه: با مکانیزه شدن ما می‌تونیم از قیچی بنزینی و برقی استفاده کنیم. خیلی بهتر از اینه که با یه قلاب انجامش بدیم درمیان پرچین‌ها دن در کنار هفت باغبون دیگه که در تمام سال چه هوای بارونی و چه آفتابی میان تا گیاهان در حال رشد رو مدیریت کنند.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر اطلاعات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس Arttalks.ir | صفحه اختصاصی فیلم روزی روزگاری، آخرین فیلم تارنتینو

کیدتاکس kidtalks.ir | چند راهکار ساده برای آشتی کودکان با موزه

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید