زنان ناسا

زنان ناسا فضا را به تسخیر درآوردند | هرآنچه باید درباره فضاپیمایی تمام زنانه ناسا بدانید

زنان ناسا بعد از چندین سال تلاش توانستند اولین راهپیمایی تمام زنانه خود رو انجام دهند. در این ویدیو با زیرنویس اختصاصی به بررسی جزئیات این سفر می‌پردازیم.

کریستینا کوک و جسیکا میر فضانوردان ناسا با شرکت در اولین راهپیمایی تمام زنانه در فضا تاریخ‌سازی کردند. اتفاقی بود که خیلی وقت بود منتظرش بودیم ممکنه یادتون بیاد که این اتفاق تاریخی قرار بود زودتر اتفاق بیفته. با فضانوردان ناسا ان مک‌کلین و کریستینا کوک با این وجود برنامه‌ها به خاطر نیاز به تغییر در اندازه لباس در دقایق آخر عقب افتاد. لباس فضانوردی در واقع از اجزای زیر ساخته شده سه سایز قسمت سفت بالایی چهار سایز قسمت پا هفت سایز قسمت پایین بازو دو سایز قسمت کمر و دو سایز چکمه. با این تنوع شخصی سازی ممکنه سرهم‌بندیش تا ۱۲ ساعت طول بکشه با این شش اندازه قسمت بالایی موجود در مجموعه فضایی یک لباس سایز متوسط و یک لباس لارج برای راهپیمایی فضایی در ۲۹ مارج آماده شد. اگرچه تصمیم گرفته شد که یک قسمت بالایی بهتر اندازه مک‌کلین می‌شود.

خانه‌های در سطح مریخ، چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟ این ویدیو را در این لینک ببینید.

از اون جایی که راهپیمایی فضایی یکی از خطرناک‌ترین  کاریه که یک فضانورد انجام می‌دهد پوشیدن لباس مناسب حیاتیه. چون لباس فضانوردی مثل یه فضاپیمای کوچیکه که نیازهای حیاتی، توان باتری، وسایل ارتباطی و محافظت از تشعشع فراهم می‌کنه. بنابراین با وجود فقط یک لباس سایز متوسط ناسا مجبور شد مک‌کلین رو با نیک هیگ عوض کنه که لباس بزرگ بهتر به تنش می‌نشست. این تصمیم موجب یک هرج و مرج شد چون بعضیا فکر می‌کردند ناسا لباس با سایز مناسب برای فضانوردان زنش  به تعداد کافی نداره. سایر جزئیات این سفر افتخارآفرینانه زنان ناسا را در این ویدیو ببیند.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر اطلاعات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس Arttalks.ir | صفحه اختصاصی فیلم روزی روزگاری، آخرین فیلم تارنتینو

کیدتاکس kidtalks.ir | چند راهکار ساده برای آشتی کودکان با موزه

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید