فرودگاه-دکسینگ-پکن

حقایقی درباره فرودگاه دکسینگ پکن | هفت باند و صد میلیون مسافر در سال

فرودگاه دکسینگ پکن به تازگی در نزدیکی بینجین افتتاح شد. این فرودگاه با سیستم‌های جدید و تکنولوژی‌های به روز دنیا سعی دارد پروازهای داخلی و خارجی را در این شهر به صد میلیون نفر مسافر در سال افزایش دهد

ترجمه و صداگذاری: بهرام ذوقی

چین کشوریه که با پروژه‌های رکوردشکن غریبه نیست. از بزرگ‌ترین سد دنیا گرفته تا طولانی‌ترین پل ممکن. حالا چین از بزرگ‌ترین فرودگاهی که تا حالا ساخته شده رونمایی می‌کنه. چین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا تقاضای زیادی برای پرواز‌های داخلی و خارجی داره. شهر بیجین به عنوان دومین شهر این کشور یک و نیم میلیاردی فشار زیادی روی دوشش احساس می‌کنه. برای کاهش فشار از فرودگاه قبلی بیجین که در دوران المپیک ساخته شده بود، پروپوزالی برای ساخت یک فرودگاه دیگر داد. این فرودگاه در ابتدای تاسیس خود  می‌تواند هر سال ۷۲ میلیون نفر را در چهار باند خود جابه‌جا کند و می‌تونه به ۷ باند و ۱۰۰ میلیون مافر در سال گسترش پیدا کنه.

چرا لباس فضانوردان سفید است؟ پاسخ این پرسش را در این ویدیو ببینید

این فرودگاه در مرز شهر بنجین و لنگفنگ قرار گرفته و دومین فرودگاه بین‌المللی شهر بیجین هست. به لطف مترو و وسیل نقلیه عمومی فاصله این فرودگاه تا مرکز شهر فقط ۱۹ دقیقه‌ست .در دکسین تلاش شده که تا جای ممکن از کارمند کمتری استفاده شود. برای این کار بلیط را به شکل یک کارت قابل استفاده در سایر دستگاه‌ها در آورده‌اند که می‌توان مراحل تحویل بار و چک بیلیط را با آن انجام داد.

خانه‌های در سطح مریخ، چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟ این ویدیو را در این لینک ببینید.

برای تشخیص هویت از دستگاه‌های جدید استفاده می‌شود. فقط کافیه جلو دستگاه بایستید تا با کمک اسکن چهره در ۳ ثانیه هویت شما تایید بشه. فرودگاه دکسینگ ادعا کرده که با توجه به حجم پروازها، چک امنیتی و بازرسی بدنی فقط دو دقیقه طول می‌کشه که عدد خیره کننده‌ایه.

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

مصاحبه با چارلز فیلیپس رئیس هیئت مدیره infor | لینک تماشا

علی بابا در راه برداشتن خط بین خرید آنلاین و آفلاین | لینک تماشا

مصاحبه با سوزان وجسیکی مدیر عامل یوتیوب| لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید