معرفی surface neo and duo

دود از کنده مایکروسافت بلند می‌شود | معرفی surface neo and duo

چند وقتی‌ست که کمپانی‌های بزرگ در تلاش برای ساخت گوشی تاشو هستند. مایکروسافت با طرحی جدید سعی دارد تا جلوتر از رقیبان روی قفسه فروشگاه‌ها قرار بگیرد. در این ویدیو به معرفی surface neo and duo با زیرنویس اختصاصی می‌پردازیم.

ترجمه و زیرنویس: بهرام ذوقی

شایعات زیادی در جلسه دیروز مایکرسافت درباره صفحه تاشوبود. ولی به جای یک تاشو واقعی با یک صفحه قابل خم شدن، مایکروسافت به ما surface neo و duo  را معرفی کرد. دو صفحه مجزا که با لولای محکم به هم وصل شده بودند. البته اونا نسبت به صفحات OLED تاشو که کمپانی‌ها برای رسیدن بهشون عجله دارند عتیقه به نظر می‌رسند. ولی شاید صفحات تاشو دردسر بیشتری نسبت به ارزششون دارند. استفاده از دو صفحه به ما  حس یه نسل جدید از پردازش رو می‌ده که دستگاه‌ها حالت‌های مختلفی می‌تونن به خودشون بگیرن، بدون این که اعصاب خوردی یک صفحه تاشو رو داشته باشند.

فیسبوک در راه ساخت ارز دیجیتال مخصوص خود به نام لیبراست | لینک تماشا

گوشی‌سازان دارن عطششون رو برای صفحات تاشو کاهش می‌دهند. بعد از مشکلاتی که Samsung fold بهشون برخورد کرد. تصور دلیلش هم سخت نیست، ساخت یک صفحه تاشو که بتونه سختی‌های یک زندگی روزمره رو تحمل کنه به شدت سخته. فقط کافیه نگاهی بندازید به هشدارهایی که سامسونگ روی صفحه Fold گذاشته. شما باید دور از کلید، سکه و کارت نگه‌ش دارید. چیزهایی که عمومن تو جیب شما هستند. شما نمی‌تونید زیاد روی صفحه فشار بیارید حتی با ناخون و باید مطمئن بشید که از اشیا کوچک دور باشه مثل پرز جیب. یادتون باشه که هیچ‌وقت نمی‌تونید گوشی رو خلاف جهت تا کنید. مشکلی که همه گوشی‌های تاشو دارند. این مشکلات در ابزاری مثل surface neon duo کمتر دیده می‌شه. به جای فشار مستقیم  وارد کردن  وقتی باز یا بسته‌ش می‌کنید. لولا می‌تونه اون فشار رو تحمل کنه. شما همچنین می‌تونید هر دو صفحه رو ۳۶۰ درجه تا کنید. که اجازه می‌ده از حالت کتابچه به حالت تک صفحه برید. سایر ویژگی‌های این surface  را در این ویدیو ببینید.

از تک‌تاکس بیشتر ببینید:

خودرو برقی هابانیرو کیا همه نگاه‌ها را به خود جذب کرد | لینک تماشا

ناسا به دنبال کشف ناشناخته‌ها در بزرگ‌ترین قمر زحل به نام تایتان | لینک تماشا

 

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید