سفر به مریخ

سفر به مریخ | الون ماسک به زودی رویای زندگی در سایر سیاره‌ها را به حقیقت می‌بخشد

سفر به مریخ یکی از دلایلی بود که الون ماسک کمپانی Space X را در سال 2002 پایه گذاری کرد. starship موشک جدیدی‌ست که این کمپانی می‌تواند تا سال آینده با ساخت آن به ارسال مسافران به فضا مشغول شود. در این ویدیو ویژگی‌های این موشک را ببینید.

ترجمه و صداگذاری: بهرام ذوقی

ایلان ماسک یه ضمیمه بزرگ به برنامه ش برای رسیدن به زندگی در مریخ اضافه کرده: موشک استارشیپ. برای سالهای زیادی این موشک فقط یک نمونه اولیه روی کاغذ بود ولی دیگر این گونه نیست. ۲۸ سپتامبر روز یکشنبه ماسک در برابر یک نمونه اولیه کاملن سرهم بندی شده درباره برنامه آینده کمپانی Space X سخنرانی کرد. در این سخنرانی او اشاره کرد: کودوم آینده رو می‌خواهید؟ آینده ای که داخلش ما به یک تمدن فضا نشین تبدیل شدیم و در چند دنیا زندگی می‌کنیم و ستاره‌ها در میان ما هستند. یا آینده‌ای که تا ابد به زمین پابند شده. من می‌گم که آینده مدل اولیه.

چرا لباس فضانوردان سفید است؟ پاسخ این پرسش را در این ویدیو ببینید

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، وقتی استارشیپ کامل بشه شبیه به یک برج ۱۲۰ متری خواهد بود که ۳۰ متر قطر خواهد داشت و قابلیت این را دارد که مردم را به مریخ ببرد. برای مقایسه می‌توان گفت حدود پنج و نیم برابر بلندتر از اولین موشک موفق Space X  یعنی Falcon oneخواهد بود. starship موشکی‌ست که ایلان ماسک از ابتدای تاسیس کمپانی در سال ۲۰۰۲ آرزوی ساختنش را داشت و بعد از سال ها مدل سازی و ایجاد تغییرات در طراحی موشک و وام‌های بلاعوضی که از میلیاردر ژاپنی یوساما میزاوا گرفت ساخته شد.

خانه‌های در سطح مریخ، چه ویژگی‌هایی باید داشته باشند؟ این ویدیو را در این لینک ببینید.

این موشک شبیه هیچ کودوم از محصولات قبلی space x نیست. مثلن موشک Falcon 9 با آلیاژ لیتیوم آلومینیم پوشیده شده بود ولی همان‌طور که می‌بینید استارشیپ با یه چیز متفاوتی پوشیده شده که می‌توان گفت بهترین تصمیم طراحیه که در تمام پروژه گرفته شده است. فولاد ضد زنگ ۳۰۱ همان ماده‌ای است که جایگزین مواد قبلی شده است. سایر ویژگی‌های این موشک را در این ویدیو ببینید.

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

مصاحبه با چارلز فیلیپس رئیس هیئت مدیره infor | لینک تماشا

علی بابا در راه برداشتن خط بین خرید آنلاین و آفلاین | لینک تماشا

مصاحبه با سوزان وجسیکی مدیر عامل یوتیوب| لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید