gornergrat

رصدخانه گرنرگرات | هتلی در قلب کوهستان آلپ با منظره‌ای به وسعت آسمان

رصد خانه گرنرگرات در ارتفاع 10000 پایی از زمین و در کوهستان آلپ قرار گرفته است. ویژگی که این رصد خانه را با سایر رصد خانه‌ها متمایز می‌کند امکان اقامت در هتل این رصد خانه است.ویژگی‌هی این رصدخانه را با زیرنویس اختصاصی از تک‌تاکس ببینید.

ترجمه و زیرنویس: بهرام ذوقی

یکی از مشکلات رصدخانه‌هایی که در شهرهای بزرگ قراره گرفته‌اند آلودگی نوری است ولی رصدخانه شهر گرنرگرات سویس این مشکل را ندارد. این رصدخانه در دل کوه‌های آلپ قرار گرفته است. ارتفاع گرنرگرات نزدیک به ۱۰۰۰۰ پا از سطح زمین است. نکته جذاب وجود هتل در کنار این تلسکوپ است عظیم الجثه است. این هتل با قدمتی بالای ۱۰۰ سال به دانشمندان و منجمان این امکان را می‌دهد که تا مدت دلخواه در این نقطه استثنایی اقامت برگزینند و به رصد بپردازند.

فیسبوک در راه ساخت ارز دیجیتال مخصوص خود به نام لیبراست | لینک تماشا

هتل کولم در سال ۱۹۰۷ با بیست و دو اتاق ساخته شده است. این هتل مرتفع‌ترین هتل در سویس و دومین هتل مرتف در کل اروپا است. هتل گرنرگرات از اطراف با کوه‌های مونته‌رزا، برایتون و ماترون محاصره شده است. تمام غذاهای سرو شده در رستوران هتل مخصوص به سویس هستند. پنیر فوندو، روستی با سوسیس و سس پیاز و همچنین ماکارونی آلپانی از محبوب‌ترین غذاهایی هستند که در این هتل سرو می‌شوند.

از تک‌تاکس بیشتر ببینید:

خودرو برقی هابانیرو کیا همه نگاه‌ها را به خود جذب کرد | لینک تماشا

ناسا به دنبال کشف ناشناخته‌ها در بزرگ‌ترین قمر زحل به نام تایتان | لینک تماشا

 

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید