light-year-one

خودرو خورشیدی light year one با رنج حرکتی ۲۵۰ کیلومتر با یکبار شارژ

نمونه اولیه خودرو خورشیدی light year one رونمایی شد. استارت‌آپ هلندی light year پس از چند سال تلاش توانسته خودرو خورشیدی با قابلیت شارژ با شارژر خودرو برقی به بازار ارایه کند. ویژگی‌های دیگر این خوردو را در این ویدیو ببینید.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات خودرو‌های الکتریکی مسافتی‌ست که می‌توانند حرکت کنند. بیشتر خودو برقی‌هایی که می‌توانید بخرید بیشتر از چند مایل بدون نیاز به شارژ نمی‌توانند، حرکت کنند.مشکل این‌ست که یک توپ بزرگ شناور انرژی که خودروهای‌مان را حین حرکت شارژ کند نداریم. این هفته برای اولین بار به نمونه اولیه light year one نگاه انداختیم. ما اولین بار در سال ۲۰۱۷ درباره‌شون شنیدیم.

استارت ‌آپ هلندی light year این یک خودرو برقی خورشیدی با رنج حرکتی ۴۵۰ مایل (۷۲۴ کیلومتر). مدیر عامل لکس هوفسهولد توضیح می‌دهد: وقتی وارد بازار بشه، احتمالن پایدارترین خودرو موجود می‌شه. ما فوق‌العاده انگیزه داریم تا خودرو برقی بسازیم. برای این که خودرو خورشیدی بسازیم، خودرویی که مردم هیچ وقت نگران شارژ کردنش نیستند. سل‌های خورشیدی که روی بدنه و سقف قرار می‌گیرند، توسط شیشه‌های امن محافظت می‌شوند.

پیکاپ برقی ریویان با جذب سرمایه ۷۰۰ میلیون دلاری همه نگاه‌ها را به خود جذب کرده است. این ویدیو جذاب را درباره ریویان از دست ندهید.

کمپانی ادعا می‌کند یک فرد بالغ می‌تواند رویش راه برود، بدون این که خراشی روی آن بیفتد.Light year  می‌گوید که خود پنل‌ها در شرایط مطلوب به قدری شارژ تولید می‌کنند که تا ۱۲۰۰۰ مایل در سال می‌شود حرکت کرد.۳۶۵ روز در بیابان. بله در ایستگاه شارژ سنتی خودرو هم شارژ می‌شوند، چون اساسن در هر نقطه دنیا شما دوتا مرجع انرژی دارید. اولیش خورشیده، دوم پریز برق معمول. کمپانی بیان کرده که ۲۵۰ مایل را می‌شود با یکبار شارژ ازش انتظار داشت.

درباره نسل جدید باتری‌ها بیشتر بدانیم. کمپانی سیلا درباره این باتری‌ها توضیح می‌دهد.برای تماشای ویدیو کلیک کنید.

از لحاظ زیبایی فکر می‌کنم طراحی نسبتا نرمی در بیرون دارد. البته در داخل قطعن چیز دلربایی‌ست. برای افزایش بازدهی ماشین رو فوق‌العاده سبک راحی کرده است.  Light year به لطف آن سلول‌های خورشیدی باتری خیلی سبک و کوچک‌ست. یعنی در مقایسه با یک خودرو برقی سنگین‌تر به ازای مقدار برابر انرژی، رنج بیشتری می‌گیرید. ما الان به نقطه‌ای رسیدیم که می‌توانیم تولید و مصرف انرژی را برابر کنیم و این یک لحظه جادویی‌ست

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید