nasa

خانه مریخی ناسا چگونه خواهد بود؟ | AI space factory برنده جایزه مسابقه نیم میلیون دلاری ناسا

ناسا مسابقه‌ای برای طراحی و ساخت خانه‌ای مناسب زندگی در مریخ برگزار کرد و تیم‌های متفاوت طرح‌های خود را ارسال کردند. خانه AI space factory برنده این مسابقه شد ولی این خانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

ناسا مسابقه‌ای برای طراحی و ساخت خانه‌ای مناسب زندگی در مریخ برگزار کرد و تیم‌های متفاوت طرح‌های خود را ارسال کردند. خانه AI space factory برنده این مسابقه شد ولی این خانه چه ویژگی‌هایی دارد؟ اول از همه این خانه قابلیت پرینت سه بعدی دارد و مصالح آن از مواد موجود در سطح مریخ پیدا می‌شود.

چرا لباس فضانوردان سفید است؟ پاسخ این پرسش را در این ویدیو ببینید

فضانوردان قبل از سفر به فضا تمرین‌های زیاد استقامتی و فیزیکی انجام می‌دهند ولی برای آمادگی روانی هنگامی که در فضا هستند باید تست‌های مداوم هفتگی انجام دهند. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این خانه داشتن پنجره است. شاید داشتن پنجره موضوع مهمی به نظر نرسد ولی از لحاظ روانی داشتن پنجره و تغییر منظره‌ای که از این پنجره نمایش داده می‌شود بسیار کمک کننده است. نکته دیگری که این خانه دارد مقاومت دربرابر تشعشعات خطرناک سطح مریخ است که این خانه می‌تواند در برابر آن ایستادگی کند و این تشعشعات را به خود جذب کند. ویدیو کامل خانه مریخی ناسا را با زیرنویس اختصاصی در تک‌تاکس مشاهده نمایید.

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

مصاحبه با چارلز فیلیپس رئیس هیئت مدیره infor | لینک تماشا

علی بابا در راه برداشتن خط بین خرید آنلاین و آفلاین | لینک تماشا

مصاحبه با سوزان وجسیکی مدیر عامل یوتیوب| لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید