شطرنج هری پاتر

صفحات جادویی شطرنج هری پاتر واقعن وجود دارد؟

تک‌‌تاکس تقدیم می‌کند: پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا لذت بلند کردن مهره‌ها و حمله به حریف در بازی شطرنج با چند ضربه به صفحه لمسی جایگزین شوند. ولی این پایان ماجرا نیست.

صفحات جادویی شطرنج هری پاتر واقعن وجود دارند؟

 

پادشاه هند در فراخوانی دستور داد جنگی برای او بیاورند که در آن هیچ خون‌ریزی صورت نگیرد،بدین صورت بود که برای اولین بار این بازی استراتژیک دو نفره بوجود آمد. امروزه پس از چند قرن ،سبک سنتی این بازی دست‌خوش تغییراتی شده است. جعبه چوبی و سی و دو مهره سیاه و سفید جای خود را به صفحات لمسی گوشی و موبایل داده‌اند. پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا لذت بلند کردن مهره‌ها و حمله به حریف با چند ضربه به صفحه لمسی جایگزین شوند.

پایبند بودن به سنت‌ها باعث شده تا دو جوان هندی برای بازگشت به سبک کلاسیک شطرنج و ترغیب بقیه ،یک صفحه مغناطیسی را بوجود بیاورند، که به صورت جادویی مهره‌ها را بدون دخالت دست و با فرمان‌های الکتریکی جابه‌جا می‌کند.فقط کافیه که تبلتتون را توی هر نقطه دنیا که هستید لمس کنید و مهره شما روی صفحه خود به خود جابه‌جا می‌شود و منتظر حرکت حریف بمانید و در یک موقعیت مناسب او را کیش و مات کنید.

اسکوراف قابلیت‌های متفاوتی دارد،اولین ویژگی آن برخورد نکردن مهره با همدیگر هستند،حتا اسب هم هنگام پرش کسی را لگد نمی‌کند.یکی دیگر از توانایی‌های این صفحه استفاده در مسابقات استاد بزرگ‌های دنیاست ،بدین صورت که شما می‌توانید این بازی ها را در خانه روی صفحه خودتان مشاهده کنید و خود را در قامت یک استاد بزرگ آینده تصور کنید.

طراحان این صفحه می‌گویند که در ابتدا این صفحه را برای کسانی که مشکل بینایی داشتند طراحی شده بود ولی به مرور زمان استفاده‌های بیشتری برای آن تعبیه کرده‌اند.هوش مصنوعی سیستم نیز بسیار قدرتمند می‌باشد و با بازی کردن با اسکوراف توانایی خود را در بازی شطرنج می‌توانید بالا ببرید.این صفحه جادویی بسیار شبیه به صفحات شطرنج مجموعه هری پاتر می‌باشد.

 

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

اگزواسکلتن: آینده گجت‌های پوشیدنی | لینک تماشا

خودرو خودران مرسدس بنز | لینک تماشا

از تونل‌های زیرزمینی ایلان ماسک چه می‌دانید؟ | لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید