ربات بوستون داینامیکس

ربات بوستون داینامیکس

تک‌تاکس تقدیم می‌کند: ربات‌های بوستون داینامیکس هر روز ما را در شبکه های مجازی شگفت‌زده می‌کنند ولی این همه‌ی ماجرا نیست

ربات‌های بوستون داینامیکس

 

تک‌تاکس بهرام ذوقی

ربات‌های بوستون داینامیکس را حتما در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اید. اتلس(ATLAS)، ربات انسان نمایی که میتواند بدود ،پشتک وارو بزنه ،و پارکور کار کند یا اسپات مینی(spot mini) ربات سگ نمای محبوب این روزهای اینترنت که در را برای رفیقش باز میکند. در قبول این که این ربات‌ها هوش مصنوعی بسیار بالایی دارند شکی نیست ولی حقیقت این است که این ویدیو ها رفتار اصلی ربات ها  رو نشان نمی‌دهد، فقط بهترین حرکتی که انجام دادند را می‌بینید. ۲۰ برداشت انجام شد تا اتلس توانست پارکور کار کند، اگرچه اگر یک بار بتواند این کار رو انجام دهد تا۹۰ درصدِ دفعات بعدی هم میتوان این کار را تکرار بکند.

راستش رو بخواید ما هنوز توانایی های اصلی اسپات مینی را نمیدانیم چون بوستون داینمیک یک کمپانی خیلی محافظه کار است، حداقل این رو میدانیم که در بعضی از دموها ربات را از راه دور کنترل میکردند ،همچنین این را هم میدانیم که اسپات مینی می‌تواند محیط اطرافش رو به خوبی به ذهن بسپارد و سپس خودران این مسیر را طی کند، که یک گام بسیار بزرگ برای ربات های در این سبک است.

در این ویدیو برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد این ربات‌ها و بعضی از داستان‌های گفته نشده را برایتان بازگو خواهیم کرد.

از تک‌تاکس بیش‌تر ببینید:

اگزواسکلتن: آینده گجت‌های پوشیدنی | لینک تماشا

از تونل های زیرزمینی ایلان ماسک چه می‌دانید؟| لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید