جف بزوس

ثروت افسانه‌ای جف بزوس

تک‌تاکس تقدیم می‌کند: جف بزوس بنیانگذار سایت آمازون امروزه پولدارترین فرد دنیاست. ماجرای خلق این ثروت و مسیر حرکت او به سمت آینده بسیار شنیدنی است.

ثروت افسانه‌ای جف بزوس

 

جف بزوس پولدارترین انسان امروزه، تخمین زده شده که ثروت خالصش ۱۵۶ میلیارد دلار است. بدین ترتیب اولین کسی است که توانسته ثروت بالای ۱۰۰ میلیارد دلار را کسب کند. دارایی بزوس آنقدر زیاد است که با توجه به محاسبات ما برای او خرج کردن ۸۸ هزار دلار در روز مثل خرج کردن ۱ دلار برای مردم عادی در آمریکا است. او تصمیم گرفته است که تمام ثروتش را به نفع عموم مردم خرج کند، ولی ممکن است این عبارت مفهوم متفاوتی با ذهنیت شما داشته باشد.

آمازون منبع اصلی درآمد بزوس است، او این کمپانی رو در سال ۱۹۹۴ بنیانگذاری کرد و مدیرعامل و بزرگترین سهام دار آنجاست، با ۱۶ درصد از سهام کل کمپانی. آمازون به یک برند تبدیل شده که تقریبن به تمامی جنبه های زندگی ما نفوذ کرده است، پیشرفت آمازون از طریق سودآوری و سرمایه گذاری‌های موفقش بوده است. در سال۲۰۰۹ آمازون کمپانی آنلاین  عمده فروشی کفش زپوس(zappos) را به قیمت ۱.۲ میلیارد دلار خریداری کرد.در سال ۲۰۱۷ هم کمپانی هول فودز (whole foods) را با قیمت ۱۳.۷ میلیارد دلار به نام خودش ثبت کرد‌، که به این ترتیب امازون ۱۸ درصد کل خواربار آنلاین آمریکا را برای خودش کرده است.

در این ویدیو با سایر سرمایه‌گذاری‌ها و نحوه خرج این ثروت هنگفت جف بزوس بیشتر آشنا شوید.

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

بیل گیتس و رمز داوینچی | لینک تماشا

آیا ما در یک شبیه سازی زندگی می‌کنیم ؟ | لینک تماشا

از تونل های زیرزمینی ایلان ماسک چه می‌دانید؟| لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید