اگزو‌اسکلتن

اگزواسکلتن: آینده گجت‌های پوشیدنی

تک‌تاکس تقدیم می‌کند: اگزو‌اسکلتن یا استخوان‌بندی خارجی یکی از تکنولوژی‌های در حال توسعه دنیا می‌باشد. در این ویدیو به بررسی ده محصول پیشران در این زمینه می‌پردازیم.

اگزو‌اسکلتن : آینده گجت‌های پوشیدنی

 

اگزو‌اسکلتن (EXOSKELETON) یا به عبارتی استخوان‌بندی خارجی، اصطلاحی است که برای گجت‌های پوشیدنی استفاده می‌شود. ایده استخوان‌بندی خارجی از سخت‌تنان گرفته شده است و به مفهوم استفاده از سیستم‌ تولید قدرت و سنسور و عملگر در قالب یک لباس یا شلوار یا گجت پوشیدنی‌ست.

این تجهیزات استفاده‌های متفاوتی دارند.اولین استفاده آن‌ها استفاده پزشکی است که برای کسانی که دارای معلولیت حرکتی هستند استفاده می‌شود. استفاده دیگر این سیستم‌ها در صنایع جنگی می‌باشد که می‌تواند یک سرباز معمولی را به یک سرباز با نیرو، سرعت و قدرت باورنکردنی تبدیل کند. سومین استفاده این سیستم ها برای بازی‌های کامپیوتری است ،به خصوص با گسترش استفاده از حقیقت مجازی و ترکیب آن‌ها با این ماژول ها ،همه چیز هیجان‌انگیزتر شده است.

برای ساخت این اگزواسکلتن‌ها عمومن از کامپوزیت تقویت شده یا آلیاژهای آلمینیم استفاده شده است.نیرو‌های این سیستم‌ها از هیدرولیک یا موتور الکتریکی تامین می‌شود.لازم به ذکر است که گفته شود در این گجت ها از هزاران سنسور و میکرو کنترلر استفاده شده است.

در ویدیو پیش‌رو درباره ده اگزواسکلتن و شرکت‌های سازنده آن‌ها صحبت کردیم، در حال حاضر توانایی ها و قابلیت هایی که این ابزار‌ها به ما می‌دهند باور‌کردنی نیست ولی با توجه به پیشرفت تکنولوژی آینده بسیار درخشانی در انتظار این گجت ها می‌باشد، باید صبر کرد و دید.

از تک‌تاکس بیشتر ببینید:

پهبادها به کمک آتش‌نشان‌ها می‌آیند؟ | لینک تماشا

ربات میوه چین در راه جایگزینی نیروی کار | لینک تماشا

 

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید