elon-musk-tunnel

از تونل‌های زیرزمینی ایلان ماسک چه می‌دانید؟

تک‌‌تاکس تقدیم می‌کند: کمپانی بورینگ از نمونه‌ی آزمایشی تونل‌های زیرزمینی ایلان ماسک رونمایی کرد. این ویدیو مروری‌ست بر پروسه‌ی ساخت این تونل‌ها.

از تونل های زیرزمینی ایلان ماسک چه می‌دانید؟

 

ایلان ماسک، نابغه قرن۲۱، برای یک بار دیگه جمله «مهندسان راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت» را عملی کرد . کمپانی بورینگ (boring company ) که بنیان‌گذار آن ایلان ماسک است یک ایده ساده برای فرار از ترافیک شهری پیشنهاد داد و آن ساخت تونل های زیرزمینی ایلان ماسک بود که با خودرو می‌توان به آن‌ها وارد شد و در مقصد نهایی بیرون آمد.برای ورود و خروج این تونل‌ها از یک آسانسور استفاده شده است.
پس از دو سال نمونه اولیه این تونل با ویژگی‌های منحصر به فرد رونمایی شد . حفاری تونل‌ها بسیار کم‌هزینه شد و این تبدیل به یکی از ویژگی‌های این طرح است. استیو دیویس، مرد شماره‌یک کمپانی بورینگ که پیش از این سابقه همکاری با ایلان را در کمپانی «اسپیس ایکس» هم داشته است درباره‌ی این کار می‌گوید که بی‌تجربگی آن‌ها در روزهای اول ساخت تونل ناامیدکننده به نظر می‌رسید ولی ‌آن‌ها تمام تلاش خود را به کار بستند و روز به روز بهتر شدند.
امنیت حرکت در این تونل ها بسیار بالا خواهد بود؛ ایلان می‌گوید که برای رانندگی در زیرزمین حتمن باید از سیستم خودران یا اتوپایلت استفاده کرد و در این صورت می‌توان حتا با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت  حرکت کرد. نمونه آزمایشی تونل های زیرزمینی ایلان ماسک ۱.۲ مایل طول دارد و در منطقه هاتهورن لوس آنجلس حفاری شده است.

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

 

ثروت افسانه‌ای جف بزوس | لینک تماشا

آیا ما در یک شبیه سازی زندگی می‌کنیم ؟ | لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید