uptitle

کتاب «جایی برای پنهان شدن نیست: ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا و دولت کنترل‌گر» نوشته‌ی «گلن گرینوالد»، روزنامه‌نگار آمریکایی توسط «احسان موحدیان» به فارسی برگردانده شده است.

این کتاب به شرح تاثیرگذاری نویسنده در افشاگری‌های ادوارد اسنودن از جاسوسی‌های سایبری و مخابراتی آژانس امنیت ملی آمریکا می‌پردازد. اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی این کشور است که در سال ۲۰۱۳ به افشای عملیات بزرگ «جاسوسی و مراقبت در سطح جهانی» پرداخت. نویسنده در این اثراز روابط پیچیده رسانه‌ها و به‌ویژه روزنامه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی با دولت این کشور، تلاش هوشمندانه‌ی کاخ سفید برای کنترل نرم شبکه‌های تلویزیونی و نشریات، نحوه سازمان‌دهی اقتصادی و حرفه‌ای رسانه‌ها در آمریکا و روابط آن‌ها با نهادهای مختلف قدرت، شیوه‌های متنوع تاثیرگذاری رسانه‌ها و نحوه طراحی یک پیکار رسانه‌ای برای تاثیرگذاری حداکثری بر ذهن مخاطب و بسیاری مسائل دیگر پرده برمی‌دارد و تلاش می‌کند خواننده را با پشت‌پرده‌ی دنیای رسانه در دنیای سرمایه‌داری آشنا کند. پس از انتشار این کتاب، نقدهای مثبت و منفی متعددی از جانب صاحب‌نظرانی همچون دیوید کل، استاد حقوق جزای دانشگاه جرج تاون و  مایکل بی. موکاسی، تحلیل‌گر وال استریت ژورنال بر آن نوشته و در رسانه‌های مختلف منتشر شده است.

 book-cover

افشاگری‌های اسنودن چه واقعی باشد چه حاصل یک بازی پیچیده‌ی تبلیغاتی، همگی از یک واقعیت پرده برمی‌دارد و آن اهمیت توجه بیش از پیش، عمیق و موثر به امنیت حوزه‌ی شخصی در فضای مجازی و توجه کارگشا به ایجاد راهکارهای قانونی حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی و توجه کارگشا به ایجاد راهکارهای قانونی حفاظت از حریم شخصی کاربران اینترنت در مقابل سودجویان است؛  فرقی هم نمی‌کند این سودجویی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی یا امنیتی باشد، از داخل باشد یا خارج از کشور، از سوی شخص باشد یا سازمان‌ها و شرکت‌ها، خصوصی باشد یا دولتی؛ مهم شناخت و شناساندن این مساله به جامعه کاربران اینترنت و ایجاد یک حرکت اجتماعی برای مقابله با این گونه سودجویی‌هاست. حرکتی که شامل آموزش شهروندی و ایجاد سازوکارهای قانونی و قضایی لازم برای مقابله با آن است.

گلن گرینوالد برای کتاب حاضر و به دلیل شجاعت فوق‌العاده‌اش در نویسندگی‌ موفق به دریافت جایزه ۱۰ هزار یورویی «گشویسترشول » در مونیخ آلمان شد.جایزه گشویسترشول در سال ۱۹۸۰ در ایالت باواریا تاسیس شد و از طرف انجمن ناشران، کتاب‌فروشان آلمانی و شهردار مونیخ به نویسندگان مستقل و حامی آزادی‌های مدنی، اخلاقی و فکری اهدا می‌شود. گلن گرینوالد، نویسنده آثار پرفروشی در آمریکا همچون «یک وطن‌پرست چگونه عمل می‌کند» و «میراث غم‌انگیز» است.

او که از سوی نشریه آتلانتیک یکی از ۲۵ مفسر سیاسی پرنفوذ جهان لقب گرفته، در گذشته وکیلی فعال در حوزه قانون اساسی و حقوق مدنی بوده است. او ستون‌نویس روزنامه گاردین نیز بوده و نوشته‌هایش در روزنامه‌ها و نشریات خبری سیاسی متعددی از جمله نیویورک‌تایمز و لس‌آنجلس‌تایمز منتشر شده است. کتاب جایی برای پنهان شدن نیست: ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا و دولت کنترل‌گر به اهتمام گروه تخصصی رسانه‌ای تحلیلگران عصر اطلاعات منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

مراکز فروش  اطلاعات تماس
گروه رسانه‌ای تخصصی تحلیلگران عصر اطلاعات تلفن تماس : ۳-۸۸۵۳۷۴۹۲
کتابفروشی لارستان خیابان مطهری، ابتدای خیابان لارستان، پلاک ۱۰۰ – تلفن تماس : ۸۸۸۹۹۳۶۵
نمایشگاه کتاب ( ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵) سالن ناشران عمومی – سالن ۲  – راهروی ۲- غرفه ۵۷۲ – نشر رهی
فروش اینترنتی: دیجی کالا www.digikala.com