هرآنچه صنف رایانه در سال ۹۴ پشت سر گذاشت


ناصر علی سعادت که در انتخابات صنف موفق به کسب عنوان ریاست سازمان نصر کشور شده بود، پس از گذشت چند ماه بالاخره خرداد ماه ۹۴ با حکم رییس جمهور رسما رییس صنف شد.

سعادت از عملکرد صنف به عنوان یک فعال صنفی راضی نبود اما در آن سوی میدان میر مهدی به عملکرد خود و همکارانش در اتحادیه میبالید. و به دنبال پلمپ واحد های صنفی نا معتبر بود.

در این بین سازمان هم بیکار ننشست و با رایزنی با وزارت ICT بالاخره تونست چرخ پرداخت وام وجوه اداره شده به اعضاشو راه بندازه.

مرداد ماه بود که قرار شد کمیته افتای سازمان نظام صنفی دومین نمایشگاه امنیت سایبریرو برگزار بکنه. اما نفهمیدیم چی شد که نشد.

تیرماه ۹۴ بود که مشخص شد صنف قراره الکامپ ۲۱ رو برگزار کنه. نایب رییس صنف هم گفت که قراره الکامپ رو وسیله ای برای رونق اقتصادی صنف کنن.

این وسط ما هم از فرصت استفاده کردیمو با سازمان نظام صنفی تفاهم کردیم که اونا همچنان سازمان بموننو ماهم بشیم رسانه رسمی تصویریشون.

وقتی زمزمه های توافق با ۵+۱ قوت گرفت هم دبیر سازمان نصر تهران گفت که برای پسا تحریم چه برنامه هایی که واسه صنف ندارن.

سامان دهی شرکت های آموزش ICT هم یکی از اون کارهایی بود که سازمان نصر در دستور کار سال ۹۴ خودش داشت.

درست ۲ ماه مونده بود به الکامپ که رییس سازمان نصر از برگزاری این نمایشگاه متناسب با شان صنف خبر داد.

دبیر سازمان اما با الکامپ کاری نداشت و فقط به دنبال احقاق حق برای اعضاء صنف بود و بحث خدمات پس از فروش رو به موازات اتحادیه دنبال می کرد.

اواسط آذرهم مجمع سالیانه نظام صنفی برگزار شد.

رضا نژاد هم که همچنان داشت بحث مجوز خدمات پس از فروش رو دنبال میکرد تاکید داشت که کارشناس های ممیزی سازمان نصر بر خلاف اتحادیه، از فعالان صنف نیستند.

تو روزهای پایانی آذرماه بود که الکامپ ۲۱ به خیر و خوشی برگزار شد و ماست همه هم شیرین.

بعد از الکامپ هم یه همایش با موضوع مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات در سازمانها برگزار شد که  همزمان شد با امضاء تفاهم نامه بین انجمن انفورماتیک ایران و سازمان نظام صنفی.

اما ظاهرا فعالیت های سازمان تمومی نداشت. واسه همین مراسم گردهمایی شرکت های نرم افزاری صنف رو برگزار کرد تا ثابت کنه حواسش به همه اعضاش هست.

البته پایان سال اتحادیه فناوران رایانه هم به همینجا ختم نشد. چراکه تو فاصله ۶ ماهه از شروع برنامه اعطاء مجوز خدمات پس از فروش به واحد های صنفیش تونسته بود به ۲۸ واحد صنفی این مجوز رو بده. از طرفی میر مهدی کلی خبر خوب هم واسه ۲۵۰۰ عضوش تو سال ۹۵ داشت.

 

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید