سال ۹۴ در دنیای بازی خورها چه گذشت؟


عشاق بازی های ویدیویی هم واسه خودشون عالمی دارن. البته این دسته از افراد که حالا دیگه فقط جوون ها نیستن، خودشون به دو دسته تقسیم میشن. دسته اول اون هایی هستن که مثل من تفننی و از سر پر کردن اوقات فراغت با کامپیوترو کنسول و یا با موبایل بازی میکنن. و دسته دوم همون دو آتیشه هایی هستن که بهشون بازی خور میگن. تو سال ۹۴ برای هر دو دسته کلی بازی به بازر اومد.

مثلا یه بازی ایرانی به اسم موتوری یکی از این بازی ها بود که شمارو با خودش به دهه ۶۰ میبرد.

تو سال ۹۴ البته بازی های محبوبی هم به بازار اومدن. مثل شبح رنج از سری بازی های متال گیر سالید. این بازی با فروش ۵ میلیون نسخه یک تنه تونست لقب محبوبترین بازی سال رو به خودش اختصاص بده.

بازی های اندرویدی و IOS ای هم مثل سیل از در و دیوار رو سر کاربرای موبایلی میریخت.

البته برخی از این بازی ها واقعا ارزش یکبار امتحان کردن رو هم نداشتن چه برسه به اینکه دانلود بشن و بخشی از فضای حافظه موبایلتونو پر کنن. مثل این ها:

تو سال ۹۴ یه اتفاق جالب دیگه هم تو دنیای بازی های ویدیویی رخ داد. بازی و فیلم سینمایی جنگ ستارگان تونستن با هم گل کنن.

روز نوزدهم آبان ۹۴ برای بسیاری از بازی‌خورها روز مهمی بود، چون در این روز بازی Fallout 4 به صورت رسمی منتشر شد.

دیگه رسم شده که پاییز هر سال منتظر نسخه‌ی جدیدی از اساسین کریدز باشیم.  پاییز ۹۴ هم از این رسم مستثنا نبود و نسخه‌ی جدید این بازی با نام سندیکا در نیمه های آذر بود که منتشر شد.

اما خبرهای دنیای بازی فقط حول بازی ها نمی گشت. سونی در آذرماهی که گذشت تونست ۳۰ میلیون نسخه از کنسول بازی PS4 بفروشه . این اتفاق باعث شد تا مدیر عامل بازی های کامپیوتری سونی با ذوق زدگی از همه اونایی که از این کنسول ها خریداری کردن تشکر کنه.

حالا وقت این رسیده بود که عشاق فوتبال رایانه ای هم با یک اتفاق جدید به وجد بیان. این اتفاق شاید بازی Score! Hero بود. البته این بازی برای اونهایی جذاب بود که حرکات تکنیکی رو به تاکتیک ترجیح میدادن.

به هر حال هر کسی یه سلیقه ای داره . گیمرها هم سلایق جور واجوری دارن. یک سری دنبال کل کل سر برد و باخت تو بازی فیفا هستن و یک سری دیگه هم میخوان ثابت کنن پرچم محلشون بالاتره.

ذماه آ

 

 

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید