امنیت اطلاعات و تحولاتش در سال ۹۴

تک تاکس - امنیت اطلاعات و تحولاتش در سال 94 - techtalks.ir

همونطور که میدونید با همگیر شدن فناوری اطلاعات، تهدیدهای این حوزه هم گسترش پیدا کرد. چه تو فضای سایبری و چه در ابزارهای فناوری. مثلا وقتی تب تلگرام بالا رفت، حرف و حدیث راجع به سارق بودن ربات های تلگرام هم قوت گرفت.

کاربرهای فضای مجازی تازه داشتن به ربات های تلگرام اطمینان پیدا میکردن که خبر رسید نتفلیکس هک شد. همون نتفلیکسی که چندماه بعد تو ایران فیلتر شد. اپلیکیشن امنیتی رایگان اندروید شاید میتونست اون خبر خوش باشه.

شاید کسی نمیدونست باتری موبایل و لپ تاپ میتونه بهونه ای برای حمله هکرها به حریم شخصی شون باشه. اما بعد از منتشر شدن این خبر همه متوجه شدیم که هکرها از هر فرصتی برای حمله استفاده می کنن.

اما در این بین خبرهای امیدوار کننده ای هم از امنیت فضای سایبری به گوش میرسید. مثلا اینکه : فیسبوک هک شدن تون رو خبر می ده

همه هواسمون به فیسبوک و برقراری امنیت حساب های کاربریمون تو این شبکه اجتماعی بودو پاک از خودمون قافل شده بودیم که کاشف به عمل اومد که مچ دست خدمون داره بهمون خیانت میکنه. البته نه خود مچمون بلکه ساعت هوشمندی که دور مچمون بسته شده.

همینطور که  تو خلاء ایمن و نا امن بودن زندگی دیجیتالی قوطه ور بودیم، یه سئوال مهم گوشه ذهنمون رو مشغول کرده بود. اونهم این بود که خوب بالاخره با این اندروید نا امن باید چیکار بکنیم؟

دنبال پیدا کردن یه جواب قانع کننده واسه سئوال قبلی بودیم که خبر اومد : ۷۴ درصد گوشی های اندرویدی رمز گشایی میشن

حالادیگه نه تنها سیسم عامل اندروید، بلکه تلفن های هوشمند اندروید هم تهدید محسوب میشدن.

گوگل هم که دید با این نا امنی ها ممکنه مشتریاشو از دست بده دست به کار شد و گوگل کروم رو ایمن کرد.

اینها فقط گوشه ای از رخدادهای امنیت سایبری در سال ۹۴ بود. ویروس های جدید، هکرهای سارق و کلی موضوع دیگه هر روز در دنیای دیجیتال تهدیدمون میکنن که اگه حواسمون نباشه زندگی دیجیتالمون رو باختیم.

اشتراک گذاری
1.42K مشاهده0 نظردریافتکد ویدئو
حداکثر طول ویدیو 640 و حداکثر عرض آن 360 میباشد.

Comments are closed.