هرآنچه که ابزارهای آی تی در سال ۹۴ برسرمان آوردند


در سال ۹۴ همچون ۲-۳ سال گذشته شاهد ورود انواع گوناگونی از ابزارهای آی تی یا همان گجت به دنیای فناوری بودیم. اگرچه تعداد این ابزارها نسبت به سال گذشته کمتر بود اما به جرات می توان گفت که به لحاظ کاربردی، عجیب تر از گجت هایی بودند که قبلا میشناختیم.

مثلا پرینتر ۳ بعدی قابل حملی که میشه هرجایی که دلتون خواست همراهتون ببرید

یا عینک های هوشمندی که به درمان تنبلی چشم کودکان کمک می کنند

البته عینک های هوشمند دیگری هم معرفی شدند. نمونش عینک سری جدید گوگل بود که توسط کارگران کارخانه فولکس واگن مورد استفاده قرار گرفت.

از عینک های هوشمند که بگذریم به لپ تاپ ماژولاری میرسیم که سال پیش در حد یک ایده بود و امسال به تولید انبوه رسیدند. قطعات این لپ تاپ ها که ویژه کودکان طراحی شده مثل پازل میمونن و وقتی قطعات رو کنار هم میزاریم ، یک لپ تاپ رو جلمون میبینیم.

اوایل پاییز هم یک کیبورد رو معرفی کردیم که توسط ال جی ساخته شده بود. این کیبورد هم به نوعی یک گجت محسوب میشد، چراکه جمع میشد و در یک کیف جا میگرفت.

اما برای اون هایی که وسایلشون رو مرتب جا میذارن هم یه گجت کاربردی معرفی شد که در نوع خودش جالب بود.

در این بین یک شرکت هندی به نام تاتا موتورز اتومبیلی رو ساخت که با استفاده از هوای فشرده حرکت می کنه. این ماشین بدون گازوییل و یا بنزین و هرنوع سوخت فسیلی دیگه ای روشن می شه و شمارو به مقصدتون میرسونه.

اما یک هدفون منحصر به فرد هم درسال ۹۴ معرفی شد که بدون قرار گرفتن در رو یا توی گوش صدارو به حفرهای شنوایی گوشمان انتقال میداد. با هم ببینیم

سال ۹۴ رو میشه سال پرینترهای ۳بعدی نامگذاری کرد. چراکه هر چند روز یکبار خبری در مورد این ابزارها به گوش میرسید. یکی از جالبترین خبرهایی که در مورد این محصول شنیدیم در مورد چاپ نقاشی های سه بعدی ویژه نابینایان بود.

پایان فصل سوم سال ۱۳۹۴ مصادف شد با شروع فصل اول سال ۲۰۱۶٫ به همین خاطر ما هم تو اون روزها اقدام به معرفی گجت های محبوب کردیم.

در سالی که گذشت پهپادها هم برای خودشون کلی خبرساز شدند. از پهباد هیدروژنی تا پهپاد نظامی ای که قدر یک کف دست بود. دست آخرهم دولت هایی که خودشون یک روزی از این ابزارها استفاده میکردند، تصمیم گرفتند تا عقاب های دست آموزشون رو به شکار این پهپادها بفرستند. البته حقم داشتند چراکه این پهپادها بلای جونشون شدن تا جایی که خلافکارها با این گجت ها کارای غیر قانونی زیادی مثل حمل اسلحه و مواد مخدر انجام میدادن.

تو روزهای پایانی بهمن ۹۴ بود که با ARCABOARD انقلابی در حرکت به راه انداخت.

این گجت ها تنها گوشه ای از هزاران هزار گجتی بودند که در سال ۹۴ معرفی شدند. اما چیز که در مورد این ابزارهای آی تی توجه رو به خودش جلب میکنه، تحقق رویاهای دیروز به واقعیته.

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید