با Privacy Badger از شر تبلیغات اینترنتی خلاص بشید

با Privacy Badger از شر تبلیغات اینترنتی خلاص بشید - تک تاکس - اولین رسانه تصویری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران

ابزارهای امنیتی زیادی برای مسدود کردن تبلیغات دنیای مجازی وجود دارن اما بالاخره پس از بیشتر از یک سال آزمایش، نسخه‌ی Privacy Badger توسط بنیاد (EFF) به طور رسمی معرفی شد.

درحالیکه Ghostery، Adblock Plus، Disconnect، Keep My Opt Outs و سایر سرویس‌ها همگی دارای وظایف مشابه‌ای هستند – یعنی مسدود کردن تبلیغات و حفظ ایمنی – اما EFF تصور می‌کرد کاربران اینترنتی برای این کار نیاز به ابزار ساده‌تری دارن.

Privacy Badger، ابتدا لیستی از دامنه‌های جانبی که به تعبیه‌ی تصاویر، اسکریپت‌ها و تبلیغات در صفحه‌ هایی که شما بازدید کردید، میپردازه. پس از اون اگر متوجه این بشه که یک کمپانی‌ اطلاعاتی در مورد شما رو از طریق کوکی‌های خاص از صفحات وب مختلف دریافت می‌کنه، نسبت به مسدود سازی بارگذاری محتویات اونها اقدام میکنه، به این ترتیب ردیابی شما غیرممکن می‌شه.

نسخه‌ی جدید Privacy Badger 1.0 شامل مسدود کردن انواع کوکی‌ها و اثرانگشت‌های مرورگری است، شیوه‌ ای که با استفاده از اون برخی از کمپانی ها اقدام به ردیابی آنلاین و نظارت بر فعالیت کاربران اینترنتی در سایت‌ها میکنن و تبلیغات ناخواسته ای را به صفحات کامپیوتر و موبایلشان سرازیر میکنن.”

اگر بخشی از صفحه وب از نظر محتوایی برای کاربر اهمیت داشته باشد، این ابزار به مسدود کردن اطلاعات ردیابی و کوکی‌ها پرداخته، اما اتصال با محتوای اصلی را حفظ می‌کند.

Privacy Badger 1.0 که توسط متخصصان زیادی در طول سال گذشته آزمایش شده، ابزار پایداری به شمار می‌ره. این افزونه برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم آماده‌ی دانلوده.

اشتراک گذاری
1.14K مشاهده0 نظردریافتکد ویدئو
حداکثر طول ویدیو 640 و حداکثر عرض آن 360 میباشد.


Comments are closed.