پیش‌بینی عدم استقبال از ویندوز ۱۰ بخاطر کاهش فروش pc

 با کاهش فروش pc در جهان، پیش‌بینی می‌شود استقبال از ویندوز ۱۰ چندان چشمگیر نباشد.

در روزهایی که دنیا منتظر ارایه محصول جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۰ است، اوضاع و احوال فروشندگان PC روز به روز بدتر میشه.

براساس گزارش های منتشر شده , فروش پی سی یا همان کامپیوترهای رومیزی طی دو سال اخیر با افت شدیدی روبرو شده و فعالان این بازار را بسیار آزرده خاطر کرده است. تا جایی که برخی از برندهای معتبر ناچار به از دور خارج کردن خط تولید بخشی از محصولات خود شده اند. این اتفاقی بود که نوستراداموس های فناوری، پیشتر با ورود کامپیوترهای رومیزی و البته تبلت ها نسبت وقوع آن هشدار داده بودند. طبق این گزارش، تولید کنندگان در سه ماه دوم سال ۶۸٫۴میلیون رایانه شخصی تولید کرده اند. این یعنی اُفت ۹٫۵ درصدی نسبت به ماه های مشابه در سال ۲۰۱۴ .

بازار کامپیوتر در سراسر جهان، کاهش ۱۱٫۸ درصدی فروش پی سی را در سه ماه دوم ۲۰۱۵ به خود دید.

تحلیلگران معتقدند کاهش تولیدات شرکت های کامپیوتری، تغییرات جهانی نرخ ارز و اقتصادهای ریاضتی و البته فروش خیره کننده پی سی در سال گذشته به دلیل عرضه ویندوز رایگان و به طبع افزایش توقعات مشتریان، سه عامل اصلی این رکود در سال جاری ست.

یکی از تولیدکنندگان پی سی که بزرگترین ضربه را خورد شرکت تایوانی اِیسِر بود. شرکتی که محموله های پی سی اش ۲۰ تا ۲۷ درصد در نیمه دوم سال ۲۰۱۵کاهش یافت .

بسیاری در صنعت تولید و فروش پی سی انتظار عرضه قریب الوقوع ویندوز ۱۰ رایگان را از سوی مایکروسافت دارند تا به فروش در فصل پایانی سال کمک کند. با اینکه در ۲۹ جولای سیستم عامل ویندوز جدید می آید اما تحلیلگران میگویند انتظار نمیرود که این عامل هم به تنهایی بتواند به رشد صنعت پی سی کمکی کند. گارتنر به طور میانگین کاهش ۴٫۴ درصدی را در تمام سال ۲۰۱۵ پیش بینی میکند.

تحلیلگران امیدوارند بازار کامپیوتر در سال ۲۰۱۶ به ثبات برسد.

اشتراک گذاری
1.35K مشاهده0 نظردریافتکد ویدئو
حداکثر طول ویدیو 640 و حداکثر عرض آن 360 میباشد.

Comments are closed.