یادگیری ماشین

یادگیری ماشین بدون نیاز به کد نویسی | گوگل کار شما را آسان می‌کند

یادگیری ماشین روز به روز در حال گسترش است و گوگل برای آسان سازی این ماجرا دست به هر کاری می‌زند.در این ویدیو به معرفی یکی از راه‌های کار با یادگیری ماشین بدون نیاز مهارت کدنویسی می‌پردازیم.

ترجمه و زیرنویس: بهرام ذوقی

مردم در حال آموزش کامپیوتر و ساختن ماژول‌های یادگیری ماشین برای کشف کردن ایده‌های جدید هستند. راه‌های جدید برای برقراری ارتباط، درک کردن دنیا و بازی کردن. ولی کار با یادگیری ماشین داره ترسناک می‌شه، پس ما داشتیم فکر می‌کردیم اگه این طور نبود چی می‌شد. با teachable machine ما ساخت ماژول‌های یادگیری ماشین رو ساده‌تر کردیم. بدون نیاز به به نوشتن هیچ کدی. وقتی این ایده برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ اجرا شد به همه این حس رو داد که این موضوع اصلن درباره‌ی چی هست ولی حالا teachable machine قدرت یادگیری ماشین رو در اختیار شما گذاشته، اجازه می‌ده مدل‌هاتون رو ذخیره کنید و ازشون در پروژه‌هاتون استفاده کنید.

مصاحبه با سوزان وجسیکی مدیر عامل یوتیوب  | لینک تماشا

بیایند در نظر بگیریم شما می‌خواهید یه مدل بسازید که شما رو از سگ‌تون تشخیص بده. فقط کافیه سایت رو باز کنید، نمونه‌هایی از خودتون و نمونه‌هایی از سگ‌تون رو ضبط کنید. روی train کلیک کنید و بلافاصله شما ماژول خودتون رو دارید که می‌تونید در سایت، اپ و جاهای دیگه استفاده کنید. می‌تونید مدل‌تون رو آپلود کنید تا آنلاین بشه ازش استفاده کرد یا دانلود کنید تا به راحتی روی دستگاه‌تون کار کنه. با teachable machine شما می‌تونید ماژول‌های خاص برای هرکاری بسازید.

از مجموعه تحلیل‌گران عصر اطلاعات بیش‌تر ببینید:

آرت‌تاکس Arttalks.ir | صفحه اختصاصی فیلم روزی روزگاری، آخرین فیلم تارنتینو

کیدتاکس kidtalks.ir | چند راهکار ساده برای آشتی کودکان با موزه

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید