ربات اسپات

ربات اسپات | پلتفورم آزاد کمپانی بوستون داینامیک برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تر

ربات اسپات ساخته کمپانی بوستون داینمیکس و یکی از ربات‌های شناخته شده فضای مجازی است. در این ویدیو درباره آخرین تغییرات ربات چهار پا صحبت می‌کنیم.

ممکن است این ربات رو قبلن دیده باشید. شاید در حال کشیدن یه کامیون بوده یا با اهنگ برونو مارس می‌رقصید. او اولین نسل خودش از ربات‌های نیمه خودران و چهار پاست و کارهای خیلی بیشتری از ساخت ویدیو برای اینترنت انجام می‌ده. از حدود یک ماه پیش بوستون داینامیک از اسپات کار می‌کشه و بررسی می‌کنه که این ربات در دنیای واقعی چقدر تحمل می‌کنه. وقتی کنار اسپات می‌ایستید، نکته قابل توجه کوچک و محکم بودنشه.ارتفاعش کمتر از ۳ فوته و وزنش ۷۰ پونده که به این مفهومه که به اندازه کافی سبکه تا یک نفر بلندش کنه خیلی از حرکاتی که در این ویدیو می‌بینید، توسط اپراتور کنترل می‌شوند.

ربات‌های بوستون داینامیکس | لینک تماشا

ولی اسپات یک سری مهارت اولیه داره که می‌تونه اتوماتیک انجام بده. می‌دونه چه‌ جوری از پله بالا بره، از دیوار اجتناب کنه و حتی یکم رقص بلده. البته ما قبلن ربات متحرک دیدیم ولی تعداد کمی‌شون مثل اسپات حس تعادل داشتند. شتاب‌سنج‌ها تشخیص می‌دن که اسپات داره حرکت می‌کنه و گشتاورسنج‌های روی مفاصل دقیقن می‌گن که وزن چطور تقسیم شده. اگه اسپات حس کنه داره تعادل از دست می‌ده پروتکل وارد می‌شه و  اعلام می‌کنه پای محکم‌تر رو پیدا کن. او همچنین دوربین در چهار طرف داره تا ببینه پاش رو کجا بذاره. اسپات هنوز تفاوت بین زمین سفت و نرم رو تشخیص نمی‌ده که به این مفهومه که حرکت در این تپه‌ها کمی نامنظم خواهد بود. وقتی که بیفته یک پروتکل برای بلند شدن داره. سایر ویژگی‌های اسپات را در این ویدیو ببینید.

از تک‌تاکس بیش‌تر ببینید:

اگزواسکلتن: آینده گجت‌های پوشیدنی | لینک تماشا

از تونل های زیرزمینی ایلان ماسک چه می‌دانید؟| لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید