ثبت نام با اپل

ثبت نام با اپل | امنیت و حریم خصوصی بیشتر با در اپل آیدی نسبت به ورود با فیسبوک و ایمیل

اموجی برای خیلی از افراد مانند یک زبان دوم است و به خوبی احساسات و عواطف ما را منعکس می‌کند. ولی برای اضافه کردن یک اموجی به این زبان جهانی چه مراحلی باید طی شود؟

ترجمه و زیرنویس: بهرام ذوقی

در نظر بگیرید که برای ورود به اپلیکیشن باید از یک در وارد شویم. و برای این که بهش وارد بشیم یا دسترسی به بهترین امکاناتشون داشته باشیم ما به شناسه و رمز کاربری صحیحی داریم. موضوع مهمی نیست به جز این که دارندگان گوشی هوشمند به طور متوسط بیش از هشتاد اپلیکیشن روی گوشی‌هاشون دارند با توجه به تحقیقات بازار اپ‌ها. پس ما از ثبت‌نام یکباره استفاده می‌کنیم و به جای این که برای هر اپلیکیشن از شناسه و رمز عبور متفاوت استفاده کنیم، گوگل و فیسبوک و بقیه به شما اجازه می‌دهند تا از حساب اونا استفاده کنیم و حالا یه راه جدید پیدا شده و اونم استفاده از اپل آیدیه.

فیسبوک در راه ساخت ارز دیجیتال مخصوص خود به نام لیبراست | لینک تماشا

بیاید ببینیم بقیه سیستم‌های ثبت‌نام یکباره چه‌جوری کار می‌کنند؟ یک اپ من درآوردی رو در نظر بگیرید به نام اسنیزلی. شما تصمیم می‌گیرید که سریع‌ترین راه برای ورود استفاده از اطلاعات فیسبوک هستش. اگه با فیسبوک وارد اون سیستم شدید فیسبوک هویت‌تون رو با کمک پسورد و شناسه تایید می‌کنه. پسوردت رو به اسنیزلی نمی‌ده، ولی یه کیلید که تایید می‌کنه تو از طرف فیسبوک اومدی برات می‌فرسته. در کمترین حالت فیسبوک عکس پروفایل و نام کاربری‌ت رو با اپ به اشتراک می‌ذاره.

استارتاپ آن هم از نوع ایرانیش | لینک تماشا

نحوه عملکرد اپل متفاوت است. اولین ویژگی مخفی کردن آدرس ایمیل از اپلیکیشن است. اپل ایمیل شما رو دارد ولی یه ایمیل ناشناس می‌سازه که به اپلیکیشن می‌دهد. بعد اطلاعات رو از اپ به شما ایمیل می‌کنه. پس چرا اپل این کار رو می‌کنه؟ خوب آدرس ایمیل یکی از آسون‌ترین راه‌های شناسایی شما در اینترنت هست. هر چی کمتر به بقیه آدرس بدید کمپانی‌ها کمتر پیداتون می‌کنند و اطلاعات زیادی درباره شما جمع‌آوری کنند. امتیاز بزرگ امنیتی اپل قبل از ورود هویت شما رو چک می‌کنه. پس اگه کسی اپل آیدی و پسورد شما رو داشته باشه، هنوز به اسکن چهره یا اثر انگشت یا پسورد برای ورود شما نیاز داره.

 

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید