فین تک چیست

فین تک چیست؟ خبرنگار شبکه CNBC به زبان ساده توضیح می‌دهد

اگه تا حالا با گوشی‌تون پرداخت کردین یا با اپلیکیشن پول انتقال دادید یا وضعیت حساب بانکی‌تون رو آنلاین چک کردید بنابراین شما هم قسمتی از این صنعت مولتی میلیون دلاری هستید بهش فین‌تک می‌گن و داره اقتصاد دنیا رو متحول می‌کنه. فین‌تک کوتاه شده عبارت financial technology (فناوری مالی) است.

اگر تا حالا با گوشی‌تون پرداخت کردین یا با اپلیکیشن پول انتقال دادید یا وضعیت حساب بانکی‌تون رو آنلاین چک کردید، بنابراین شما هم قسمتی از این صنعت مولتی میلیون دلاری هستید که بهش فین‌تک می‌گن و داره اقتصاد دنیا رو متحول می‌کنه. فین‌تک کوتاه شده عبارت financial technology (فناوری مالی) ساده به نظر می‌رسه، درسته؟ خوب عبارت فین‌تک شامل بازه بزرگی از محصولات، تکنولوژی و مدل بیزینسی هستش که در حال تغییر صنعت سرویس‌های مالی هستند.

علی بابا در راه برداشتن خط بین خرید آنلاین و آفلاین | لینک تماشا

فین‌تک به هر پرداختی که توش پول نقد نداشته باشه ارجاع داده می‌شه، مثل پلتفورم جمع‌کردن جمعی مالی، مشاوران مجازی و ارز‌های مجازی. پس هر دفعه که به یک کمپین کیک‌استارتر (kick starter سایتی معروف در زمینه crowd funding ) کمک می‌کنید، اون فین‌تکه یا هر دفعه که از venom ( اپلیکیشنی مثل آپ) برای انتقال پول استفاده می‌کنید، اون هم فین‌تکه. و این تازه شروع کاره اینجا در کنفرانس فین‌تک آمستردام صدها کمپانی دارند تلاش می‌کنند تا صنعت بانکداری و مالی رو با تغییر روش‌های پرداخت و قرض کردن تخریب کنند. و سرمایه‌گذاران هم اعتماد می‌کنند. سرمایه‌گذاری جهانی روی فین‌تک به ۱۰۰ میلیارد دلار تا ۲۰۱۰ افزایش یافته است. تنها در سال ۲۰۱۷ سرمایه‌گذاری در فین‌تک ۱۸ درصد افزایش یافته است. استارت‌آپ‌هایی که تمرکزشون روی پرداخت و قرض دادن است بیشترین درصد اون حمایت‌ها رو دریافت می‌کنند. فقط استارت‌آپ‌ها نیستند که به سمت فین‌تک می‌روند. بعضی کمپانی‌های بزرگ مثل اپل و علی بابا نیز دارند به سمت فین‌تک حرکت می‌کنند. توضیحات کامل درباره این که فین تک چیست به زبان ساده را در این ویدیو با زیرنویس اختصاصی در تک‌تاکس ببینید.

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

مصاحبه با جان هنسی رئیس هیئت مدیره alphabet | خانواده‌ام بزرگ‌ترین دارایی من است | لینک تماشا

معرفی huawei p30 pro | پرچم‌دار جدید هوآوی در راه است | لینک تماشا

ثروت افسانه‌ای جف بزوس بنیان‌گذار آمازون | لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید