اینترنت  اشیا به زبان ساده

اینترنت اشیا به زبان ساده

تک‌تاکس تقدیم می‌کند: اینترنت چیزها یا Iot(internet of things) روز به روز در حال فراگیر تر شدن است. از گوشی‌های هوشمند تا تلویزیون و یخچالی که به اینترنت وصل می‌شوند همه شامل اینترنت اشیا هستند. در این ویدیو به توضیح اینترنت اشیا به زبان ساده می‌پردازیم

اینترنت اشیا به زبان ساده

 

اینترنت اشیا در حال تغییر دنیای اطراف‌مان است، از رانندگی کردن‌مان گرفته تا خرید کردن. حتی این که خانه‌مان رو چه جوری گرم می‌کنیم. چیپ‌ها و سنسور‌های پیچیده در اشیا اطرافمون تعبیه شده که هرکدام‌شان در حال انتقال داده های ارزشمند هستند. اطلاعاتی که به ما امکان می‌هند تا متوجه بشیم این سیستم ها چه جوری کار می‌کنند و باهم دیگه در ارتباطند ولی به چه نحوی همه‌ی این دستگاه‌ها این حجم از اطلاعات را با هم به اشتراک می‌گذارند و چگونه می‌توان از این اطلاعات استفاده کرد.

چه بخوایم محصولات یک کارخونه رو بهبود ببخشیم، یا به شهروندان اطلاعات لحظه به لحظه برای جاهایی که میتوانند پارک کنند بدهیم، یا نظارت بر سلامت فردی‌مان داشته باشد، این پلتفرم مشترک اینترنت اشیاء هست که به ما اجازه کنار هم آوردن این اطلاعات متنوع رو می‌دهد تا با یک زبان یکسان دستگاه ها و اپلیکیشن ها رو به یکدیگر ارتباط بدهیم.

این پروسه با خود سیستم ها شروع می‌شود. که به صورت امن با همدیگر به کمک پلتفرم ارتباط میگیرند. این رابط کاربری اطلاعاتی را که از سیستم های مختلف گرفته ادغام می‌کند و آنالیز خودش رو اعمال می‌کند. سپس داده های ارزشمند رو به تناسب با اپ های مرتبط باهاش به اشتراک می‌گذارد. در این ویدیو به طرز کار اینترنت اشیا به زبان ساده می‌پردازیم.

از تک‌تاکس بیش‌تر ببینید:

آینده هوش مصنوعی و اثرات آن بر دنیای دیجیتال | لینک تماشا

اینترنت ۵G | لینک تماشا

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید