ربات میوه چین آینده صنعت کشاورزی

ربات میوه چین با توانایی انتخاب رسیده‌ترین میوه در راه جایگزینی نیروی کار انسانی

ربات میوه چین آینده صنعت کشاورزی

 

با پیشرفت مهندسی رباتیک و نیاز جامعه به نیروی کار ارزان قیمت ما شاهد حضور ربات‌ها در عرصه‌های متفاوت هستیم.یکی از زمینه‌های جذاب ،صنعت کشاورزی است. طی هزاران سال گذشته و با یک‌جا نشینی انسان‌ کشاورزی آغاز شد و از همان زمان یکی از مشاغل سنگین و وقت گیر به حساب می‌آمد. به مرور زمان تکنولوژی‌های متفاوت به کمک کشاورزان آمده و فعالیت‌های سنگین مثل شخم زدن را کمر‌شکن کرده‌اند ولی در فعالیت‌های حساس مثل میوه چیدن تاکنون موفق نبودند.

امروزه با پیشرفت بینایی ماشین و هوش مصنوعی ربات‌ها این توانایی را پیدا کرده‌اند که میوه رسیده و نرسیده را از همدیگر تشخیص بدهند و با خستگی ناپذیری به جای ده ساعت کار یک کارگر معمولی، روزانه هجده ساعت در مزرعه کار می‌کنند تا درخواست صاحبان خود را برآورده کنند.در این ویدیو ما به بررسی سویپر پرداخته‌ایم. رباتی که توسط محققین اروپایی مهندسی شده است. این ربات میوه چین با کمک دوربین، هوش مصنوعی و تیغه به جمع‌آوری فلفل دلمه‌های رسیده در گلخانه می‌پردازد.

ربات‌های هوشمند در راه هستند تا در همه‌ی زمین‌های کشاورزی کمک کشاورزان باشند،از توت فرنگی چینی گرفته تا چیدن پنبه. استارت آپ‌های گوناگون با متوجه شدن ارزش بازار این ربات ها سعی دارند تا ساخت ربات‌های خلاق و نوآور سهمی در این اقیانوس آبی داشته باشند.

 

از تک تاکس بیش‌تر ببینید:

پهباد‌ها به کمک آتش نشان‌ها می‌آیند؟ | لینک تماشا

اگزو‌اسکلتن : آینده گجت‌های پوشیدنی | لینک تماشا

 

شاید این ها را نیز دوست داشته باشید